Ürünlerimiz

Kalorifer Yakıtı

Fuel Oil 6'ya göre daha ince ve kükürt değeri bakımından daha düşük olan özel bir yakıttır. Kalorifer Yakıtı; elektrik, ısı ve buhar ihtiyacı olan her türlü endüstriyel ve sosyal tesis, kurum, kuruluş ve konutlarda enerji kaynağı olarak kullanılabilir. Kükürt değeri maksimum % 1.5 olup viskozite değeri ise max SSU 50 C'de 250'dir.

Fuel Oil Light: Düşük Kükürtlü, Çevre Dostu
Doğaya ve insan sağlığına zararlı asit yağmurlarına neden olan kükürt atıklardan korunmak için üretilmeye başlanan Fuel Oil Light, düşük kükürt oranıyla (%1) çevre dostu bir yakıttır. Elektrik, ısı ya da buhar sistemlerinde kullanılabilen Fuel Oil Light, her türlü endüstriyel fabrika, tesis ve binalarda tercih edilmektedir. Çok daha akışkan olduğu için kolay pompalanır, yanar ve tasarruf

Fuel Oil 6 : Koyu renkte, az akışkan bir petrol ürünüdür. Alevlenme noktası minimum 66 °C, kükürt
oranı maksimum %4, viskozitesi maksimum 300 (SSF 50 C)'dür.

Motorin

Petrol Ofisi, bütün ürünlerinin katıklarını dünyanın en önde gelen katık üreticilerinden Amerikan firması Ethyl Corporation’dan sağlamaktadır.  Ethyl Corporation’ın ürettiği, yeni teknolojiler ile geliştirilen Greenburn katık teknolojisi Türkiye’de sadece PRODıZEL PLUS’ta bulunmaktadır.  Greenburn teknolojisi ile geliştirilmiş PRODıZEL PLUS;
Siyah egzoz dumanını ilk 15 dakika kullanım sonunda ortalama %22 oranında azaltıyor.
10 mikrondan daha düşük ve insan sağlığı için çok tehlikeli olan partikül emisyonunu da ortalama %14 oranında düşürüyor.
PRODıZEL PLUS’ın içinde bulunan katıklar, dizel araçların motorlarını korumaya alarak uzun ömürlü olmalarını sağlıyor.
Deterjan katığı, yakıtın temas ettiği her noktada üzerinde bulunan kirlilikleri önemli oranda temizleyerek motorda oluşabilecek sorunları engelliyor.
Kış aylarında kullanılan CFPP ( soğukta tıkanma noktası) katığı, -20 C’ye varan soğuk hava şartlarında bile dizelin akışkanlığını koruyor.
Paslanmayı önleyici katık, motorun iç yüzeyini kaplayarak yakıt sistemini korozyona karşı koruyor.
Suyu ayırıcı katık sayesinde havadaki nemin yoğunlaşması sonucunda akaryakıtta oluşan su karışımının ciddi bir problem olmasını engelliyor.
PRODıZEL PLUS’ın özellikleri, TÜBıTAK-MAM (Marmara Araştırma Merkezi) ile birlikte yapmış olduğu çalışmalar, testler ve araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Ayrıca, 8 ülkede 15 test programında 165 araç kullanılarak geliştirilmiştir.
ılk olarak 2001 yılı Kasım ayında katkılı motorini Prodizel’i tüketicinin hizmetine sunan ve bu ürünü ile tüketicilerden beğeni kazanan Petrol Ofisi, aynı başarıyı yeni geliştirdiği katkılı dizel PRODıZEL PLUS ile ticari taşıt ve binek araç sektörüne taşımayı hedefliyor.
PRODıZEL PLUS’da bulunan yüksek setan sayısını sağlayan katık, performans yaraları sağlamak amacıyla dizel yakıtların kalitelerinin yükseltilmesi için tüm dünyada önde gelen petrol şirketleri tarafından pazarlanmaktadır.
PRODıZEL PLUS’ın içersinde bulunan ve yanmayı çok daha verimli hale getiren katık sayesinde setan sayısı 6 numaraya varan oranda artırılmıştır. Dizeldeki setan sayısı, benzindeki oktan sayısı ile aynı anlama gelen performans göstergesidir. Setan sayısı yüksek dizel yakıtın, araç performansında, yakıt ekonomisinde ve motorun daha sessiz ve ilk çalışmasında çok olumlu etkisi vardır.Yüksek setan sayılı dizeller yüksek performans sağladığı için diğer ülkelerde ayrı pompalardan ve daha pahalıya satılır. Türkiyede ilk defa pazarlanan yüksek setan sayılı PRODıZEL PLUS, müşterilere Petrol Ofisi’nin tüm istasyonlarından aynı fiyatla sunulmaktadır.
Prodizel EuroPlus
Petrol Ofisi’nin yeni nesil dizel araçlar için son teknoloji ile geliştirdiği, yüksek setan sayılı yeni ürünü Prodizel EuroPlus düşük kükürt oranı ile şimdi aracınıza ve çevreye daha duyarlı.
Prodizel EuroPlus düşük kükürt oranının yanı sıra Greenburn teknolojisi ile geliştirilmiş Türkiye’nin en yüksek setan sayısına sahip dizelidir. (Dizeldeki setan sayısı benzindeki oktan sayısı ile aynı anlama gelen performans göstergesidir.) Prodizel EuroPlus aracı ve motoru koruyan, yanmayı çok daha verimli hale getiren, maksimum performans ve yakıtta ekonomi sağlayan, hava kirliliğini azaltan, üstün nitelikli bir yakıttır.
Petrol Ofisi’nin tüm ürünleri, dünyanın önde gelen akaryakıt katık üreticisi Ethyl Firmasıyla gerçekleştirilenişbirliğisayesinde Türkiye koşullarına göre özel olarak üretilmektedir.

Gaz Yağı


Rafinerilerde benzinden sonra alınan bir üründür. Önceleri sadece aydınlatma amacıyla kullanılırken sonradan ısıtma, soğutma, traktör yakıtı ve jet yakıtı olarak kullanılmaya da başlanmıştır

Havacılık Yakıtları


Renksiz ve berrak bir petrol ürünüdür. Gaz yağı olarak bilinen Kerosen'e özel katkılar eklenerek elde edilir. Sivil havacılıkta kullanılan JET A1 ve AVGas olmak üzere iki çeşit uçak yakıtı bulunmaktadır.